jaka podloga do salonu z ogrzewaniem podlogowym

Jeśli jesteś fanem gotowania dymu, jednak i chcą robić to regularnie, to może warto rozważyć inwestowanie w rzeczywistej palacza. Palacze są w różnych rozmiarach, kształtach i wzorach, od maleńkich „Bullet” palaczy do ogromnych molochów, które wymagają własnej przyczepy. Dla prostego cookout podwórku, jednak niewielka palaczem rodzina jest wszystko, czego potrzebujesz. Podobny pod względem wielkości i kształtu do małego kosza, osobisty palaczem, że nie kosztuje dużo więcej niż dobry czajnik grill.

Jeśli chodzi o dodawanie dym, masz kilka opcji do wyboru. Różne dymne lasy mają różne poziomy intensywności i aromatów, począwszy od mocny i pikantny łagodne i słodkie. Następnie musisz zdecydować, czy chcesz korzystać z mokrego lub suchego dymu. Suche dymu jest stworzony przez zraszanie wióry suche kawałki drewna lub na gorących węglach. Suche drewno spala się szybciej, ale uwalnia znacznie silniejszą dym. Zbyt dużo suchego dymu, jednak może prowadzić do nadmiernie silnego i gorzkim aromacie dymu.

 

Wet dym jest tworzony przez moczenie kawałki drewna w wodzie przez noc przed ustawiając je na węglach. Wilgotny drewna spala wolniej wprowadzania pary, jak również dym i zapewnia łagodniejszy smak dymu w dłuższym okresie czasu niż suchego drewna. Para wodna pomaga również utrzymać mięso wilgotne.

Jeśli palisz większe kawałki mięsa, które trzeba gotować przez kilka godzin, podobnie jak łopatki wieprzowej, briskets lub żeber, a następnie mokre dym jest łatwiejsza i bezpieczniejsza opcja. Jeśli palisz małych przedmiotów, które będą gotować stosunkowo szybko, takie jak steki, kotlety wieprzowe lub piersi kurczaka, a następnie suche dym może być droga do maksymalnej zadymienia w najkrótszym czasie, po prostu uważać, aby nie przesadzić ,

– autor artykułu